Calendar de Advent 2025: Diferență între versiuni
| [versiune verificată] | [versiune verificată] |
Cerro (Discuție | contribuții) (Pagină nouă: === Informații generale === *Conectează-te în joc în fiecare zi și vizitează magazinul de obiecte pentru a debloca surprizele din Calendarul de Advent. În spatele fiecărei...) |
Cerro (Discuție | contribuții) |
||
| Linia 26: | Linia 26: | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 1/24''''' | | '''''Ziua 1/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Piatră Teleport}} x10 |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 2/24''''' | | '''''Ziua 2/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Biscuit cu Proteine}} x3 |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 3/24''''' | | '''''Ziua 3/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Atacul Zeului Dragon}} x3 |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 4/24''''' | | '''''Ziua 4/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Permis de pradă}} 1d |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 5/24''''' | | '''''Ziua 5/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Mănuşile tâlharului}} x3 (3h) |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 6/24''''' | | '''''Ziua 6/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Cufăr Carte Însoțitor}} |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 7/24''''' | | '''''Ziua 7/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Cor Daemonis (Brut)}} |
|- align="center" | |- align="center" | ||
| '''''Ziua 8/24''''' | | '''''Ziua 8/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Piatră Teleport}} |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 9/24''''' | | '''''Ziua 9/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Biscuit cu Proteine}} x3 |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 10/24''''' | | '''''Ziua 10/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Magazin Premium Personal}} 1d |
|- align="center" | |- align="center" | ||
| '''''Ziua 11/24''''' | | '''''Ziua 11/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Mănuşile tâlharului}} x3 (3h) |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 12/24''''' | | '''''Ziua 12/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Cufăr de Bijuterii}} |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 13/24''''' | | '''''Ziua 13/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Cor Draconis (Brut)}} |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 14/24''''' | | '''''Ziua 14/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Berbec Cărbune Crăciun}} 1d |
|- align="center" | |- align="center" | ||
| '''''Ziua 15/24''''' | | '''''Ziua 15/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Atacul Zeului Dragon}} x3 |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 16/24''''' | | '''''Ziua 16/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Permis de pradă}} 1d |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 17/24''''' | | '''''Ziua 17/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Piatră Teleport}} x10 |
|- align="center" | |- align="center" | ||
| '''''Ziua 18/24''''' | | '''''Ziua 18/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Leac Instant Mercenar}} |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 19/24''''' | | '''''Ziua 19/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Citit Concentrat}}(x2) |
| + | {{Ti|Pergamentul exorcizării}} (x2) | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 20/24''''' | | '''''Ziua 20/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Licoarea Înțelepciunii}} 3h (x3) |
|-align="center" | |-align="center" | ||
| '''''Ziua 21/24''''' | | '''''Ziua 21/24''''' | ||
| − | |{{Ti|}} | + | |{{Ti|Amuleta Gardienilor}}<strong>72h</strong> • {{Ti|Atacul Zeului Dragon}}(x3)•{{Ti|Apărarea Zeului Dragon}}(x3)•{{Ti|Elixirul Soarelui (M)}}• {{Ti|Elixirul Lunii (M)}} |
|- align="center" | |- align="center" | ||
| '''''Ziua 22/24''''' | | '''''Ziua 22/24''''' | ||
Versiunea curentă din 21 decembrie 2025 21:10
Informații generale
- Conectează-te în joc în fiecare zi și vizitează magazinul de obiecte pentru a debloca surprizele din Calendarul de Advent. În spatele fiecărei uși vei găsi un Cufăr Advent ce conține un obiect aleatoriu care te va ajuta în aventurile tale!
- Ține minte: Calendarul poate fi deschis de către jucătorii care au finalizat misiunea ‘Cercetarea Biologului (Dinte de Ork)’ care necesită nivelul 30.
- Start eveniment: 1 decembrie 2024, la miezul nopții (CET)
- Sfârșit eveniment: 24 decembrie 2024 la 11:59 PM (CET)
- Autentifică-te zilnic în joc și vizitează magazinul de obiecte pentru a deschide ușa în Calendarul de Advent.
- Un Cufăr Advent poate fi găsit în fiecare piață.
- Fiecare cufăr conține obiecte care te vor ajuta în aventurile tale.
- Cuferele Advent conțin mai multe obiecte valoroase și se găsesc în anumite piețe.
- Dacă nu ai timp să joci Metin2 pentru o perioadă, nu vei pierde progresul realizat până acum.
- Pentru a debloca Elf Jackpot final trebuie să te autentifici în joc, să vizitezi magazinul de obiecte și să colectezi cadoul Advent zilnic.
- Fiecare nouă zi începe la miezul nopții.
Câștiguri posibile
Mai jos sunt enumerate posibilele premii care pot fi colectate prin deschiderea Cuferelor Advent:
| Cufăr Advent | Recompense posibile din cufăr Advent | |||
|---|---|---|---|---|
| Ziua 1/24 | Piatră Teleport x10 | |||
| Ziua 2/24 | Biscuit cu Proteine x3 | |||
| Ziua 3/24 | Atacul Zeului Dragon x3 | |||
| Ziua 4/24 | Permis de pradă 1d | |||
| Ziua 5/24 | Mănuşile tâlharului x3 (3h) | |||
| Ziua 6/24 | Cufăr Carte Însoțitor | |||
| Ziua 7/24 | Cor Daemonis (Brut) | |||
| Ziua 8/24 | Piatră Teleport | |||
| Ziua 9/24 | Biscuit cu Proteine x3 | |||
| Ziua 10/24 | Magazin Premium Personal 1d | |||
| Ziua 11/24 | Mănuşile tâlharului x3 (3h) | |||
| Ziua 12/24 | Cufăr de Bijuterii | |||
| Ziua 13/24 | Cor Draconis (Brut) | |||
| Ziua 14/24 | Berbec Cărbune Crăciun 1d | |||
| Ziua 15/24 | Atacul Zeului Dragon x3 | |||
| Ziua 16/24 | Permis de pradă 1d | |||
| Ziua 17/24 | Piatră Teleport x10 | |||
| Ziua 18/24 | Leac Instant Mercenar | |||
| Ziua 19/24 | Citit Concentrat(x2) Pergamentul exorcizării (x2) | |||
| Ziua 20/24 | Licoarea Înțelepciunii 3h (x3) | |||
| Ziua 21/24 | Amuleta Gardienilor72h • Atacul Zeului Dragon(x3)• Apărarea Zeului Dragon(x3)• Elixirul Soarelui (M)• Elixirul Lunii (M) | |||
| Ziua 22/24 | [[]] | |||
| Ziua 23/24 | [[]] | |||
| Ziua 24/24 | [[]]15 zile | |||
